Hannibal

Fascinující show v rakouských Alpách o slavném Hannibalovi

Příběh o legendárním vojevůdci Hanibalovi, který se slony překonal prudké průsmyky i mráz Alp, nechybí v žádné učebnici dějepisu.

My vás teď vezmeme na inscenaci slavného přechodu kartaginského vojevůdce, která vás zaručeně bavit bude. S kamerou jsme vyrazili na ledovec Rettenbach v rakouském Tyrolsku.

Tance roleb, divoké jízdy motorek i sněžných skútrů, odvážné kousky lyžařů a otužilí herci, kteří se na sněhu při teplotách hluboko pod bodem mrazu neváhají svléknout.

To všechno je Hannibal. Unikátní show rozhodně není obyčejnou rekonstrukcí historické události z roku 218 před naším letopočtem, kdy kartáginský vojevůdce Hanibal přešel s 60 tisíci vojáky, tisíci koňmi a 37 slony Alpy. Ostatně už jen proto, že slony znázorňují rolby a třeba jezdci na motokrosových motorkách vojáky na koních.

Související obsah

Otcem velkolepého představení je Ernst Lorenzi, který se zamiloval do ledovce nedaleko vyhlášeného rakouského střediska zimních radovánek Söldenu. A rozhodl se, že ho promění v kulisy něčeho opravdu výjimečného.

Více reportáží z pořadu Koření najdete ZDE.

frm, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz