Zbraň

Policista vytáhl na řidiče v Plzni zbraň, soud ho podruhé očistil!

Policista vytáhl na řidiče v Plzni zbraň, soud ho podruhé očistil!
Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Plzni znovu rozhodl, že policista Vladimír Slavotínek nespáchal trestný čin, když vytáhl zbraň na řidiče, který o chvíli dřív jeho auto problikl za riskantní manévr.

Soud přitom policistu ze zásahovky zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby už loni v září. Krajský soud ovšem kauzu vrátil s tím, že je potřeba doplnit dokazování. Hlavně šlo o prokázání toho, zda policista v civilu řidiče fyzicky napadl či nikoli.

"Okresní soud po doplnění dokazování dospěl ke stejným závěrům jako při původním rozhodnutí,“ uvedla podle Novinek ve čtvrtek soudkyně Lucie Bočková. Podle ní Slavotínek neporušil služební povinnosti takovým způsobem, aby to byl trestný čin.

Podle ní se totiž neprokázalo, že Slavotínek šoféra opravdu napadl. "Obžalovaný přistoupil k vozidlu poškozeného, aniž by slovně či služebním odznakem dodatečně prokázal příslušnost k policii. Následným slovním projevem jako policista nedodržel pravidla zdvořilosti a cti," řekla podle Novinek soudkyně.

 

Související obsah

Slavotínek, který v autě cestoval jako spolujezdec, se u soudu hájil, že na ně superb bezdůvodně najížděl a ohrožoval je. A pak prý nereagoval na výzvy k zastavení.

Incident z předloňského září se dostal do povědomí široké veřejnosti díky záznamu z palubní kamery. Souzený policista měl na řidiče mířit pistolí a nadávat mu. "Nebylo to použití zbraně, jelikož jsem ji měl pouze u stehna a mířila po celou dobu k zemi," hájil se tenkrát Vladimír  Slavotínek.

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova:

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz