Domácí

Dívka se zatarasila v pokoji, chtěla se zabít! Při záchraně šlo o vteřiny

Drama se odehrálo ve čtvrtek v Pardubicích. Sedmnáctiletá dívka se tam zabarikádovala v pokoji a vyhrožovala, že skončí se životem. Dvouhodinové vyjednávání nevedlo k ničemu. Když se dívka odmlčela, rozrazila zásahová jednotka dveře.

Za zdmi bytu v Lonkově ulici v Pardubicích prožívalo jedno mladé srdce nenaplněnou lásku. Na policisty se obrátili rodiče dívky, kteří se nemohli do jejího pokoje dostat. 

Policejní vyjednavačka chtěla dívce zoufalý čin rozmluvit. Jenže mluvila pouze ona. "Nereagovala na dotazy, vůbec jsme nevěděli, co se za zavřenými dveřmi děje," policejní vyjednavačka popsala situaci. 

U domu stáli záchranáři, hasiči i policisté. Královéhradecká zásahová jednotka chystala beranidla i balistické štíty. Muži v kuklách se slaňovali ze střechy paneláku a nejdřív se zdálo, že oknem vniknou dovnitř. Nakonec ale fungovali jako zábrana, a to proto, kdyby se dívka rozhodla vyskočit. Ve stejnou chvíli totiž jejich kolegové rozráželi dveře.

Související obsah

"Je velké nebezpečí z prodlení, ten člověk by si mohl sáhnout na život," doplnila vyjednavačka. Dívka totiž dlouho mlčela. Co se děje za záclonou, po celou dobu sledoval policista z protějšího domu dalekohledem. Informace předával vysílačkou. "Celé vyjednávání trvalo zhruba dvě hodiny," řekl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Zásah skončil po poledni a nezletilá byla v pořádku. Záchranáři ji poté odvezli do nemocnice, kde ji vyšetří psychiatr. "Lidem v podobné zoufalé situaci doporučujeme obrátit se na krizová centra jako třeba linku bezpečí," dodal Tesař.

Podobných zásahů u takto mladých lidí nebývá moc. Nicméně hlavními důvody jsou obvykle vztahy a hned potom šikana ve škole.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz