Pštros

Pštrosy prý vypustil úmyslně! Policisté je pak honili po polích

Dva pštrosy museli dlouhé hodiny odchytávat pracovníci zooparku a policisté u Strmilova na Jihu Čech. Do volné přírody je úmyslně vypustil majitel, který se chtěl opeřenců tímto způsobem zbavit. Dvojice pštrosů skončila v zoologické zahradě.

Takhle už se pracovníci zooparku prý dlouho nezapotili. Dvojice pštrosů Nandu si s nimi pořádně hrála. Opeřenci v tomto vytrvalostním běhu jednoznačně vedli.


“Běhají opravdu rychle, jsou to desítky kilometrů za hodinu. Není jednoduché je odchytit, měli jsme sítě, podběráky,“ popsala Romana Albrechtová ze zoopark Na Hrádečku.


Do odchytu se zapojili i policisté. Pštrosi si totiž pro svůj běh vybrali i rušnou silnici. Prvního útěkáře se podařilo dostat po více než hodině. Osmdesátikilového ptáka museli zalehnout tři lidé.

Související obsah


Druhý maratonec se ale vzdát odmítl a dál zběsile pobíhal přes pole, louky a nakonec i v lese. Právě ten se mu stal ale osudným a tak nakonec i on skončil v síti. “Odchytávali jsme asi tři hodiny,“ odhadla Albrechtová.


Majitel prý pštrosy vypustil úmyslně, aby se jich zbavil. Dvojice sprinterů tak dostane nový domov. O oba pštrosi se teď postarají v zoo ohradě nedaleko Jindřichova Hradce. “Zvířata musíme vyšetřit, zda jsou zdráva, abychom je mohli zařadit k našim zvířatům do výběhu,“ řekla Albrechtová.


Případem se zabývají policisté, jestli bude muset majitel zaplatit pokutu nebo škody zemědělcům zatím není jasné.
 

Vladimír Hoť, rod, TN.cz

K tématu Pštros

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz