Domácí

Nahlaste pálení čarodějnic dopředu, radí hasiči kvůli bezpečí

Nahlaste pálení čarodějnic dopředu, radí hasiči kvůli bezpečí
Zdroj: profimedia.cz

Čarodějné oslavy se rychle blíží, i když hrozí, že bude místy pršet, hasiči mají na konec dubna naplánovanou pohotovost. Aby se zamezilo zbytečným výjezdům, je vhodné oslavu a případné pálení předem nahlásit, hasičům se tak může výrazně ulehčit práce.

V poslední době trápí celé Česko extrémní sucho a ani pondělní déšť nepřinese výrazné zlepšení. Výstraha před možným vznikem požárů byla v pondělí ráno odvolána, i tak ale se zvýšeným množstvím ohňů stále hrozí riziko, že začne hořet.

Hasiči proto žádají, aby lidé, kteří se chystají oslavit konec dubna pálením čarodějnic, své oslavy dopředu nahlásili, hasiči se díky tomu mohou teoreticky vyhnout zbytečným výjezdům.

Údaje o pálení se zaznamenávají do mapy, při případném nahlášení požáru má pak operátor možnost ověřit adresu, na které bylo pálení nahlášeno, a následně zavolat kontaktní osobě a ověřit, zda se nejedná o falešný poplach.

"V případě, že operační důstojník vyhodnotí situaci jako nebezpečnou (nepodaří se kontaktovat příslušnou osobu nebo je na danou adresu větší počet hlášení), vyšle na místo jednotku hasičů," vysvětlila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Související obsah

V případě pálení je tedy vhodné nahlásit akci na portálu Evidence pálení. Poté by u sebe kontaktní osoba měla mít mobilní telefon, zamezí se tak zbytečným výjezdům. Hasiči doporučují, aby lidé od ohně ani na chvíli neodcházeli. Vždy je dobré mít u sebe vodu k hašení a když se oheň vyhne kontrole, doporučují hasiči okamžitě volat linku 150.

"Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru. Evidence slouží výhradně pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru," upozorňují hasiči.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz