Zásah

V šestimetrové výpusti zmizel člověk! Najít se jej nepodařilo

Nepříznivé počasí znemožnilo pátrání po dělníkovi, který zmizel v šestimetrové výpusti na dešťovou vodu v Patočkově ulici v Praze 6. Hasiči předali případ pracovníkům Vodovodů a kanalizací, kteří budou v pátrání pokračovat po zlepšení podmínek.

"Pátrání z naší strany bylo v tuto chvíli ukončeno, případ byl předán pracovníkům Vodovodů a kanalizací, kteří budou v pátrání pokračovat po zlepšení počasí. V případě nutnosti jsme připraveni opět poskytnout síly a prostředky," uvedl okolo půl čtvrté na twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Od dopoledních hodin pátrali společně s pracovníky Vodovodů a kanalizací pražští hasiči po muži, který se propadl do svodů dešťové vody při opravě kanalizace a zřejmě jej odnesl proud. Do kanalizační výpusti spadli původně dva dělníci, jeden z nich se ale zachránil.

Třicetiletý dělník skončil v péči pražských záchranářů. "Po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice," uvedli záchranáři na twitteru. Na místě zasahovaly dvě sanitky a inspektor.

Záběry ze záchranné akce:

Na místo vyrazili také pracovníci Vodovodů a kanalizací a společně s nimi hasiči systematicky prohledávali kanalizaci. Do kanálů vstupovali v několika částech Dejvic. V akci byli lezci i potápěči. Muže se ale najít nepodařilo.

Najít se jej nepodařilo ani policistům z poříčního oddělení. Ti prohledali oba břehy Vltavy až do Klecan, ale také neúspěšně.

Související obsah

Kromě hasičských potápěčů byl podle Kavky aktivován i speciální tým USAR, který se specializuje vyhledávání a záchranu lidí ve složitých podmínkách, a zasahuje třeba u živelných katastrof jako zemětřesení nebo povodně.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz