Zahraničí

Kauza Boeing 737 MAX: Ředitel společnosti hází vinu na piloty!

Kauza Boeing 737 MAX: Ředitel společnosti hází vinu na piloty!
Zdroj: Profimedia

Boeing čelí po pádu dvou letadel 737 Max velké krizi, výkonný ředitel na tiskové konferenci naznačil, že systém, který byl spojením mezi oběma nehodami, byl navržen správně. Společnost nezaznamenala žádný technický problém nebo mezeru. Ředitel uvedl, že je na vině řetězec událostí, naznačil také, že letadla byla v rukou pilotů, kteří přesně nedodrželi předepsané postupy.

Společnost Boeing čelí po březnovém pádu letadla 737 Max v Etiopii velké krizi. Během nehody zemřelo 157 lidí. Podobná nehoda se stala i loni, v Indonésii se zřítil stejný typ letounu za velmi podobných okolností. Pojítkem podle vyšetřovatelů má být automatický systém MCAS.

Ten má na starost automatické navádění letadla do nižších výšek při zjištění poklesu vztlaku pod křídlem letadla. Podle pondělního vyjádření výkonného ředitele Dennise Muilenburga ale společnost v systému nenašla žádný technický problém či mezeru, uvádí agentura APTN. Systém splnil veškerá bezpečnostní kritéria.

I přes to chce společnost softwar MCAS aktualizovat, díky tomu by měl být ještě bezpečnější. "Jednalo se o řetězec událostí. Není správné přiřknout vinu jediné věci. Víme, že jsou zde možnosti pro zlepšení, které můžeme v systému MCAS udělat, a také je provedeme," uvedl Muilenburg na tiskové konferenci. Podle APTN ale také naznačil, že letadla byla v rukou pilotů, kteří podle CNN nepostupovali přesně podle stanového postupu.

Související obsah

Po šesti otázkách výkonný ředitel ze sálu odešel, což vyvolalo velkou nevoli. Jeden z novinářů podotkl, že by mohl výkonný ředitel odpovědět na víc otázek vzhledem k tomu, že přišlo o život celkem 346 lidí.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz