Zahraničí

Útočník střílel ve škole v Charlotte, nejméně dva lidé zemřeli

Nejméně dva lidé zemřeli po střelbě na škole v Severní Karolíně. Další čtyři lidé byli zraněni, tři jsou stále v kritickém stavu v nemocnici. Policistům, kteří vtrhli následně do třídy, se podařilo střelce odzbrojit a zadržet.

Spojenými státy otřásl další případ smrtelného útoku ve školách. V úterý odpoledne kolem čtvrté hodiny se v posluchárně univerzity ve městě Charlotte ozvaly výstřely, útočník zastřelil dva lidi na místě, další čtyři zranil, uvádí agentura APTN.

Přivolaným policistům se podařilo útočníka zneškodnit přímo ve škole, ozbrojen byl pistolí. Dvaadvacetiletý mladík skončil v cele.

Celý kampus byl policií uzavřen, záběry z místa ukazují prchající studenty a ozbrojené policisty mířící na místo.

Související obsah

Policejní náčelník kampusu Jeff Baker po incidentu uvedl: "Nemohu vyjádřit smutek, který cítí celá komunita nad tím, že se taková věc stala na našem kampusu. Všichni jsme zdevastovaní tím, že se něco takového stalo. Naneštěstí k tomu došlo. Reagovali jsme okamžitě a podařilo se nám zadržet podezřelého."

Zatím není jasné, jaký motiv měl útočník. Ve Spojených státech se podle APTN jedná o poslední vyučovací den před zkouškovým obdobím pro ukončení studia.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz