Facebook

Obří změny na facebooku! Takhle bude nově vypadat! ANKETA

Obří změny na facebooku! Takhle bude nově vypadat! ANKETA
Zdroj: Profimedia

Sociální síť Facebook oznámila razantní změnu designu a nové funkce. Změny chystá také pro komunikační program Messenger či Instagram. Již během příštích měsíců tak facebook bude vypadat úplně jinak, než byli uživatelé dosud zvyklí.

Zuckerberg změny představil na úvod vývojářské konference F8, kde ukázal i nový vzhled facebooku v mobilní aplikaci a v internetových prohlížečích. Změnu označil za největší za posledních pět let. Změny mají přinést design jednodušší, přímější a snazší na prohlížení.

"Ani není modrý," žertoval Zuckerberg. "Budoucnost je v soukromí," pokračoval Zuckerberg. Společnost se podle něj přesouvá z "digitálního náměstí" k "digitálnímu obýváku".

Změny už jsou patrné v mobilní aplikaci, na počítače přijdou v následujících týdnech či měsících. Krom toho Facebook přichází s novým logem – zakulaceným a se světlejším odstínem modré.

Nový vzhled více upřednostňuje uživatelské skupiny. Ty dostanou samostatnou záložku. Uživatelům se budou zobrazovat také doporučené skupiny a skupiny, v nichž jsou jejich přátelé. Interakce mezi skupinami a zbytkem facebooku, třeba prodejní stránkou Marketplace, bude prohloubena. Facebook bude také možné přepnout do tmavého módu.

Facebook také chystá nové služby založené na skupinách, třeba lékařské skupiny, kde budou moci lidé popsat svůj problém a položit otázku, aniž by se ostatním uživatelům zobrazovalo jejich jméno a další osobní údaje. Jiné skupiny budou sloužit k hledání práce či k podpoře při hraní her.

Přes facebook bude snazší najít lásku a nové přátele. Facebook se na své stránce pochlubil, že připravuje funkci "tajná láska". Mezi svými přáteli budete moci označit až devět lidí, o něž máte zájem. Pokud používají randící "Facebook Dating", který se také ze stávajících pěti zemí rozšíří do dalších 14, byť Česko zatím na seznamu není, uživatelům přijde upozornění, že o ně někdo má zájem. Pokud i on bude mít na seznamu svých tajných lásek toho, kdo ho označil, dostanou oba upozornění. V opačném případě Facebook slibuje, že se nikdo nikdy nedozví, koho jste za tajnou lásku označili.

Facebook připravuje také funkci Poznej nové přátele (Meet New Friends). Když se do ní zapojíte, uvidíte další lidi, kteří mají zájem o navázání nových přátelství, a jsou členy vaší komunity, ať už ve škole, v práci, nebo žijí ve stejném městě.

Změny se chystají také u Messengeru. Zuckerberg slíbil ještě letos přepsanou aplikaci, která bude rychlejší. A přijít by měla ještě letos také aplikace pro počítače s Windows a MacOS. Pro komunikaci přes Messenger už tak nebude nutné mít otevřený prohlížeč s facebookem.

Nově umožní Messenger také sledování videí z facebooku v reálném čase v apikaci. Video budete moci sdílet se svými přáteli a pozvat je, aby jej sledovali s vámi. U toho s nimi bude možné v reálném čase komunikovat.

V neposlední řadě se změn dočká i stále oblíbenější instagram. Nový design se objeví u aplikace pro vytváření populárních Stories (příběhů). Nová aplikace umožní snazší ovládání jednou rukou. Instagram myslí také na fundraising, tedy vybírání peněz, tato funkce bude ale zatím dostupná jen v USA.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz