Maturita

Začala další fáze maturit. Testy byly těžší než dřív, zuří studenti

Začala další fáze maturit. Testy byly těžší než dřív, zuří studenti
Zdroj: Thinkstockphotos

Dnešním didaktickým testem z matematiky a cizího jazyka odstartovala druhá fáze státních maturit. Studenty ještě čeká páteční didaktický test z českého jazyka. Didaktické testy jsou poslední písemnou zkouškou před ústními maturitami.

Písemnou část státní maturity skládají studenti ze dvou předmětů – z českého jazyka a v rámci druhého předmětu si studenti mohli vybrat mezi matematikou a cizím jazykem. Slohovou část už mají za sebou.

Nyní skládají tak zvané didaktické testy. Cizí jazyk – z 95 procent angličtinu – přitom volilo 78,6 procent studentů, tedy o 1,5 procenta více než loni.

"Dělal jsem všechny maturitní testy z minulých let a tenhle byl jednoznačně nejtěžší,“ napsal maturant Filip na facebooku. „Předpokládám, že úspěšnost letošních maturantů bude mizivá. Neúspěšnost naroste. CERMAT sice zvýšil čas, ale o to víc ztížil úlohy.“

Ne každý se ale trápil. „Já si nemyslím, že ten test byl tak těžký, času bylo až až a vypočítané jsem to měla asi během hodiny,“ svěřila se na sociální síti Alena.

Související obsah

Výsledky didaktických testů budou studentům známy nejpozději do 16. května. Výsledky slohových prací ještě o něco později, ale zaručeně ještě před ústními částmi maturit. Ústní maturity pak budou probíhat mezi 16. květnem a 10. červnem.

Zadání letošních testů zveřejní společnost Cermat, která má státní maturity na starosti, do konce týdne. Vy si můžete zatím vyzkoušet testy z loňského roku: MATEMATIKY, ANLIČTINY nebo z ČEŠTINY.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz