Supermarket

Muž upekl kachnu, měla v sobě litr vody! Vyzkoušeli jsme to také

Pan Jindřich koupil v supermarketu kachnu a upekl ji. Jenže při pečení se z ní už po půl hodině podle jeho slov uvolnil téměř jeden litr vody, což je nejen podle něj, ale také profesionálních kuchařů nepřijatelné. Kolik vody se z kachny uvolní, jsme zkusili i my. Podívejte se na náš test!

Snažili jsme se napodobit podmínky, při kterých drůbež pekl pan Jindřich. Ten svůj postup sdílel na sociální síti. Koupili jsme tedy stejnou kachnu ve stejném supermarketu, která měla v syrovém stavu 1 956 gramů. Pekli jsme ji 4 hodiny při 130°C v zakrytém pekáči.


A výsledek? Z téměř dvoukilové kachny zbylo jen 1 120 gramů. Při pečení je samozřejmě nutné počítat s určitou ztrátou, ovšem nám se vypeklo 400 ml výpeku a 200 ml tuku, celkem tedy 600 ml tekutiny - a to už je i podle profesionálních kuchařů zkrátka moc.

"Určitě to normální není po půl hodině pečení dostat z kachny litr vody. Voda by se správně pustit neměla, maximálně pustí šťávu. Aby to ale byl litr za půl hodiny, tak to je masakr," okomentoval pečení pana Jindřicha šéfkuchař Tomáš Štěpnička.

Související obsah

Na pečení kachny jsme se zeptali i soutěžící z pořadu Masterchef Ester Vosátkové. "Já když peču kachnu při 100 stupních přes noc, tak je to tak maximálně hrníček šťávy s tukem. Ale ten litr i těch 600 mililitrů mi přijde hodně, opravdu hodně," prozradila redakci Ester.

Zastihli jsme ji v době oběda, a tak Ester ještě oslovila kuchaře v restauraci, kde zrovna měli na denním menu kachnu. "Ten pekl dneska pět kachen a říkal - 'jestli z pěti kachen, které jsem pekl při 160°C a nepodléval jsem je vodou, jestli jsem měl 3/4 litru vody - tak je to moc i s tukem'," uzavřela Ester.

Související obsah

Vypadá to tedy, že drůběž koupená v supermarketu obsahuje schválně větší množství vody, aby byla těžší a do restaurací se naopak dostává kvalitnější zboží. Máte také zkušenosti s šizením masa a drůbeže? Podělte se s námi o ně na e-mailu zpravy@nova.cz nebo na našem facebooku!

gwe, nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Supermarket

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz