Domácí

Inspektoři objevili šizené párky z Polska! Výrobce lhal o složení

Inspektoři objevili šizené párky z Polska! Výrobce lhal o složení
Zdroj: SZPI

Inspektoři objevili na českém trhu další nevyhovující výrobek původem z Polska. Kuřecí párky měly na svém obalu uvedený jiný obsah masa, než jaký výrobek ve skutečnosti obsahoval. Rozdíl byl téměř 10 %.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila na pultech českých obchodů párky, u kterých laboratorní analýza prokázala falšování – nižší obsah masa, než uváděla informace na obalu.

Párky jsou z dovozu, jako země původu je na obalu uvedeno Polsko. Výrobce Animex Foods uváděl obsah masa 84 %, při rozboru ale odborníci zjistili přítomnost masa o dost nižší. Výrobek obsahoval 74,1 % masa.

Zdroj: SZPI

"Inspekce odebrala vzorek nevyhovující šarže v provozovně společnosti Tesco Stores ČR a.s., Příborská 2270, Frýdek-Místek 738 01. Jedná se o potravinu Morliny Berlinky z kuřecího masa, kuřecí párky homogenizované, uzené, v balení 250 g, s označením data použitelnosti do 21.4. 2019, šarže: L: 3150294620," uvádí tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

 

Zdroj: SZPI

"Informace na obalu tak uváděla spotřebitele v omyl ohledně skutečného složení potraviny, a tím došlo k porušení Evropského nařízení 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům ve smyslu klamání spotřebitele," objasnil.

Potravinářská inspekce v následujících dnech zahájí správní řízení o uložení sankce. "SZPI v letošním roce zaznamenala zvýšený počet záchytů falšovaných masných výrobků z dovozu," zakončuje Kopřiva neveselou statistikou.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz