Rakovina

Jak rozeznat pihu od rakoviny kůže? Odborník poradil, co dělat

Jak rozeznat pihu od rakoviny kůže? Odborník poradil, co dělat

Hostem on-line rozhovoru na TN.cz a ve Snídani s Novou byl v pondělí Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc, MBA. Divákům poradil jak rozeznat rakovinu kůže, nebo kdy si nechat znaménka zkontrolovat.

V Praze v pondělí startuje 13. ročník stanu proti melanomu. Zdarma si sem můžete nechat přijít zkontrolovat kterékoliv znaménko. A to pod zraky těch největších kožních odborníků.

V pondělní Snídani s Novou divákům odpovídal na on-line chatu Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc, MBA, FCMA. Podle něho by se lidé měli nechat vyšetřit ideálně před létem. "Proto také naše Stany proti melanomu pořádáme obvykle v květnu. Riziková mateřská znaménka by měl poznat každý kožní lékař. Je dobře, když má k dispozici aspoň optický dermatoskop," vysvětlil Arenberger.

Pokud by si chtěli lidé nechat odstranit znaménko preventivně, je vhodné se před tím zajít na vyšetření. "Klidná znaménka zbytečně nevyndaváme. Dnes je k dispozici technika (optická nebo digitální dermatoskopie), která nám pomůže rozeznat, které znaménko je potřeba vyndat, které je úplně v pořádku a které je třeba jen sledovat," doplnil Arenberger.

Celý rozhovor najdete zde:

Další termíny stanu proti melanomu:


6. - 7. 5. Praha Václavské náměstí
13. 5. Brno – náměstí Svobody
14. 5. Ostrava – Shopping Park Avion
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rakovina

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz