Domácí

Protesty za legální marihuanu: Nechyběli Bartoš a primátor Hřib

Protesty za legální marihuanu: Nechyběli Bartoš a primátor Hřib
Zdroj: facebook

V sobotu Prahou prošel průvod za legalizaci marihuany, kterého se tradičně zúčastnili i Piráti - mezi nimi byl například předseda strany Ivan Bartoš nebo primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Akce je součástí tzv. Million Marihuana March, což je demonstrace za legalizace konopí, která se každoročně koná ve stovkách měst po celém světě. I v Praze se v sobotu protestovalo za novou konopnou politiku státu. Průvod začal na Karlově náměstí a končil na Štvanici, kde se konal happening.

Cílem bylo poukázat na problémy současné legislativy. Tradičním podporovatelem této akce je Česká pirátská strana, jejíž členové se nenechali odradit špatným počasím a na akci rovněž dorazili.

Mezi nimi byli i nejvýznamnější osobnosti strany jako předseda Ivan Bartoš, a dokonce i pražský primátor Zdeněk Hřib.

"Tento ročník slavíme výjimečnou událost: ve Sněmovně přistála naše novela, která si klade za cíl umožnit samopěstování menšího množství rostlin konopí pro vlastní potřebu. V průvodu budeme mít opět také alegorický vůz s hudební produkcí, který vám bude zpříjemňovat průchod Prahou z Karlova náměstí na Štvanici," napsal na facebooku Ivan Bartoš.

 

Související obsah

Piráti na happeningu prezentovali vlastní legislativní návrh, který upravuje pravidla pro pěstování a využití konopí. "Chceme, aby nová konopná politika státu stála na principech svobody jednotlivce. K tomu je nezbytné minimalizovat černý trh s konopím a s ním související negativní dopady na zdraví jednotlivců i na společnost jako celek," tvrdí předkladatel pirátského návrhu Tomáš Vymazal, který se sobotní protestní akce rovněž zúčastnil.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz