Domácí

Protesty za legální marihuanu: Nechyběli Bartoš a primátor Hřib

Protesty za legální marihuanu: Nechyběli Bartoš a primátor Hřib
Zdroj: facebook

V sobotu Prahou prošel průvod za legalizaci marihuany, kterého se tradičně zúčastnili i Piráti - mezi nimi byl například předseda strany Ivan Bartoš nebo primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Akce je součástí tzv. Million Marihuana March, což je demonstrace za legalizace konopí, která se každoročně koná ve stovkách měst po celém světě. I v Praze se v sobotu protestovalo za novou konopnou politiku státu. Průvod začal na Karlově náměstí a končil na Štvanici, kde se konal happening.

Cílem bylo poukázat na problémy současné legislativy. Tradičním podporovatelem této akce je Česká pirátská strana, jejíž členové se nenechali odradit špatným počasím a na akci rovněž dorazili.

Mezi nimi byli i nejvýznamnější osobnosti strany jako předseda Ivan Bartoš, a dokonce i pražský primátor Zdeněk Hřib.

"Tento ročník slavíme výjimečnou událost: ve Sněmovně přistála naše novela, která si klade za cíl umožnit samopěstování menšího množství rostlin konopí pro vlastní potřebu. V průvodu budeme mít opět také alegorický vůz s hudební produkcí, který vám bude zpříjemňovat průchod Prahou z Karlova náměstí na Štvanici," napsal na facebooku Ivan Bartoš.

 

Související obsah

Piráti na happeningu prezentovali vlastní legislativní návrh, který upravuje pravidla pro pěstování a využití konopí. "Chceme, aby nová konopná politika státu stála na principech svobody jednotlivce. K tomu je nezbytné minimalizovat černý trh s konopím a s ním související negativní dopady na zdraví jednotlivců i na společnost jako celek," tvrdí předkladatel pirátského návrhu Tomáš Vymazal, který se sobotní protestní akce rovněž zúčastnil.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz