Jana Svobodová

Manažerka zmizela před 4 roky. Teď obvinili dva lidi z vraždy

Reportérovi Televize Nova se podařilo získat nové a naprosto zásadní informace v případu pražské manažerky Jany Svobodové, která se záhadně ztratila před téměř čtyřmi roky. Zjistil, že vyšetřování převzali slovenští policisté a podle nich se žena stala obětí loupeže a vraždy. Dva lidé už jsou dokonce obviněni. Tělo oběti se ale zřejmě dosud nenašlo.

Zmizení Jany Svobodové, jeden z nejzáhadnějších případů poslední doby. Kriminalisté z Prahy už se jím ale nezabývají.

"Zjistili takové skutečnosti, na základě kterých předali cestou mezinárodní spolupráce vyšetřování kolegům na Slovensku," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Slovenská policie teď potvrzuje to, o čem se spekulovalo od začátku. Jana Svobodová nezmizela z vlastní vůle, ale stala se obětí násilného trestného činu. A slovenští policisté prý také vědí, kdo ho má na svědomí.

"Vyšetřovatel Národní protizločinecké jednotky obvinil dvě osoby ze zvlášť závažného zločinu vraždy a loupeže. Obětí je Jana S.," prozradil mluvčí slovenské policie Michal Slivka.

Výkonná ředitelka marketingové firmy zmizela 15. července 2015. Od kanceláře v pražské Argentinské ulici odjela v 17.45 směrem k dálnici D8, od té doby ji kolegové ani rodina neviděli.

Související obsah

Ženu za volantem zachytila kamera na mýtné bráně, u Velemína se ale vůz otočil a vracel se do Prahy a pak dál pokračoval po D1. To už seděli na předních sedadlech dva muži, kteří se snažili krýt si obličej. Kde byla tou dobou Jana Svobodová, není jasné. Signál jejího mobilu zmizel u Jihlavy.

I když byla Jana Svobodová podle policistů zavražděna, tak stále figuruje v databázi pohřešovaných lidí. To by mohlo svědčit o tom, že se dosud nepodařilo nalézt její tělo.

Související obsah

Možná vše začalo jako únos kvůli penězům a vražda nebyla v plánu. Možná chtěli pachatelé už od začátku připravit ženu o život. O detailech zatím policie mlčí.

"Vzhledem k přípravné fázi řízení zatím bližší informace nemůžeme poskytnout," dodali slovenští policisté. Případ podle všeho zdaleka ještě není u konce.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz