Domácí

Bezohledná jízda na elektrokole na Šumavě se může prodražit

Za jízdu na elektrokole nebo elektrokoloběžce v Národním parku Šumava hrozí tučná pokuta. Jezdci totiž podle strážců parku často jezdí bezohledně a nedodržují na stezkách předpisy. Strážci se chtějí více zaměřit také na půjčovny.

Na stezkách v šumavském národním parku mohou jezdit cyklisté maximální rychlostí 25 kilometrů v hodině a právě to podle informací vedení parku někteří jezdci na elektrokolech a elektrokoloběžkách nedodržují.

Strážci národního parku se s problémem setkávají hlavně na stezkách směrem k Březníku nebo v okolí Modravy. Jsou i případy, kdy elektrokola odporují zákonům o ochraně přírody. A právě na tyto problémy se teď s nadcházející letní sezónou chtějí strážci parku zaměřit.

Za překročení rychlosti nebo za jízdu na kole či koloběžce v rozporu s předpisy mohou strážci udělit až desetitisícovou pokutu. Do teď se takové případy snažili řešit jen domluvou, podle správy parku ale dochází i ke konfliktům mezi strážci a jezdci a nebo se lidé dokonce snaží kontrole ujet.

Související obsah

V takových případech chtějí pokutu udělovat. Strážci už se setkali i s koloběžkami, které připomínají spíše motocykl, jezdci se na nich nemusejí vůbec odrážet a takové prostředky prý nemají na stezkách co dělat. Problém ale šumavský národní park objevil i v samotných půjčovnách. Společně s policií se proto chce zaměřit i na kontroly těchto provozoven.
 

Vladimír Hoť/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz