Zahraničí

Muži operovali zdravé koleno. Lékař i primář dostali tvrdé tresty

Muži operovali zdravé koleno. Lékař i primář dostali tvrdé tresty
Zdroj: tvnoviny.sk

Když lékaři operovali bývalému slovenskému fotbalovému záložníkovi Františku Rapanovi koleno, zaměnili strany a omylem mu provedli zákrok na tom zdravém. Muž si stěžuje, že po zpackané operaci nemůže chodit a požaduje odškodné. V nemocnici už padly za nevydařený zákrok tvrdé tresty.

Nitranská fakultní nemocnice propustila operatéra, který vykonal zákrok na zdravém koleně 75letého pacienta. Operovaným mužem byla legenda nitranského fotbalu František Rapan.

O funkci přišel podle slovenského Denníku N také primář kliniky úrazové chirurgie a ortopedie. Vedení zařízení tak rozhodlo na základně výsledků vyšetřování nezávislé komise, kterou zřídila nemocnice. Podle informací slovenských médií na primářovo místo vypíše nemocnice výběrové řízení.

Související obsah

Ostatní členy nemocničního personálu, kteří byli přítomní při operaci, postihli finanční a disciplinární tresty. "S kolenem, které mu měli operovat, byl u lékaře už hodněkrát. S tím druhým neměl nic. Byla to jeho opora. Na té noze vše bez problému zvládal," popsala jeho manželka Eva.

Pan František Rapan mezitím podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a požaduje odškodné. Bývalý fotbalista podal stížnost i na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Na operaci toho správného kolene teprve čeká.

Podívejte se na reportáž TV Markíza z minulého týdne:

mj, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz