Domácí

Na Tanvaldském Špičáku hořel les. Nepřístupný terén hasil vrtulník

Na Tanvaldském Špičáku hořel les. Nepřístupný terén hasil vrtulník
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Extrémně náročný zásah mají za sebou hasiči z Libereckého kraje. Na Tanvaldském Špičáku začal ve středu odpoledne hořet les, požár se kvůli silnému větru začal rychle šířit. Zasáhnout musel i vrtulník.

Krátce před tři čtvrtě na čtyři ve sváteční odpoledne byl ohlášen požár lesu na Tanvaldském Špičáku. Oheň zasáhl mladý lesní porost, hořely malé stromky výšky 6-8 metrů.

Požár vypukl v těžko přístupném strmém svahu, hasiči postiženou plochu odhadují na 600 × 200 metrů. "Na místo byl vyžádán vrtulník pro letecké hašení. S hrázným bylo domluveno, že si vrtulník s bambi vakem bude vodu nabírat sám z vodní nádrže Souš," uvedla mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

Hašení ale komplikoval silný vítr. Do práce se zapojilo asi 70 hasičů z 16 jednotek. "Jelikož byl dolet pro hasební látku poměrně daleko, po třech shozech začali hasiči zřizovat čerpací stanoviště pro vrtulník pod sjezdovou," pokračovala Štrauchová.

Související obsah

Hasiči měli nasazeno pět vodních proudů, vodu dopravovali kyvadlově, čerpací stanoviště měli u řeky Kamenice. Hasiči museli kvůli zakouření zasahovat v dýchací technice, a proto potřebovali dostatek vzduchu. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru v 18:49 minut.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz