Domácí

Češi vybírali nejlepší supermarket. V čele žebříčku je změna!

Češi vybírali nejlepší supermarket. V čele žebříčku je změna!
Zdroj: Profimedia

Podle průzkumu společnosti Nielsen se Lidl stal v České republice oblíbeným obchodním řetězcem. Porazil Kaufland, který držel dlouho vedoucí pozici. Radovat se může také Albert, jehož popularita stále roste. Mezi drogériemi vévodí stále DM.

Společnost Nielsen, která se zabývá globálními výzkumy a analytickou činností, vydala studii Nielsen shopper trend. Ta je vydávána každoročně. Ve studii se společnost zabývala oblíbeností obchodních řetězců v České republice.

Nielsen vycházela z ukazatele Store Equity Index, který ukazuje sílu značky. "Výše indexu je stanovená na základě hodnocení čtyř okruhů klíčových otázek týkajících se vztahů k řetězcům," vysvětlila mluvčí společnosti Mária Hukelová.

Společnost se zeptala tisíce respondentů ve věku od 18 do 65 let na čtyři otázky: 1. nejoblíbenější obchod, 2. obchod, který byste doporučili, 3. ochota zaplatit víc za produkty v daném obchodě a 4. ochota cestovat daleko do daného obchodu.

Související obsah

Nejlépe ve studii dopadl Lidl, jehož oblíbenost ho za posledních sedm let dostala až na první místo. Porazil tak Kaufland, který dlouho držel prvenství. V roce 2018 jeho popularita poklesla, stejně jako Globusu.

Menší nárůst zaznamenalo Tesco, daří se i Albertu. Obchodní řetězce Billa, Penny a Makro si své pozice oproti minulým rokům udržely na stejné rovině.

Nielsen se zabývala také nejnavštěvovanějšími drogeriemi v Česku. Lídrem se opět stala drogerie DM, kterou lidé navštěvují nejraději. Silná zůstává také TETA, i když zaznamenala mírný pokles. Oproti roku 2017 mírně vzrostla popularita také drogerii ROSSMANN.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz