Věděl, že jde domů umřít. Žena Postráneckého poprvé promluvila

Věděl, že jde domů umřít. Žena Postráneckého poprvé promluvila
Zdroj: Profimedia

Václav Postránecký strávil po boku manželky Heleny více než půlstoletí. A byla to také ona, kdo ho v jeho posledních chvílích vyprovázel na onen svět. Teď poprvé promluvila.

Kromě Heleny Postránecké byli s oblíbeným hercem i jeho dvě děti - syn Vilém a dcera Lucie. "Jsme moc šťastni, že se manželovi splnilo přání a zemřel doma v kruhu rodinném,“ řekla Helena Postránecká Blesku.

Z jejích dalších slov přitom běhá mráz po zádech. Herec známý z filmů, seriálů i divadelních her, totiž prý moc dobře věděl, že se domů z nemocnice vrací naposledy. A proto chtěl být obklopený svými nejdražšími.

"Netrpěl a odešel v pokoji, a to je velký dar. Svůj odchod už ani nevnímal. Jsme za něho vděčni a šťastni,“ řekla Postránecká deníku.

Související obsah

Dodala, že její manžel byl do poslední chvíle velmi statečný a dělal, jako kdyby se nic zvláštního nedělo.

Václav Postránecký zemřel v úterý ve věku 75 let. Diváci si ho pamatují především z legendární komedie S tebou mě baví svět. Poslední rozloučení s oblíbeným hercem je naplánované na příští středu v budově Národního divadla.

Pusťte si čtvrteční reportáž:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz