Domácí

Zdarma jen voda! Čechy naštval nový ceník v letadlech Smartwings

Zdarma jen voda! Čechy naštval nový ceník v letadlech Smartwings
Zdroj: Profimedia

Společnost Smartwings zveřejnila nový, rozšířený ceník občerstvení, které si můžete zakoupit na palubě letadla. Zdarma je pouze a jen voda v kelímku. Některým cestujícím se ceny zdají absurdní a nebojí se to říci nahlas. K celé situaci se vyjádřila i mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

Společnost Smartwings na svých stránkách zveřejnila jídelní lístek s občerstvením, které si můžete dopřát na palubě letadla. Podle některých Čechů jsou ale ceny nastřelené. "Nejlepší je ta instantní polévka za 80 korun. To je snad největší vtip od nich. Pěkná česká zlodějina,“ píše jedna z naštvaných žen ve facebookové diskuzi na portálu věnujícímu se levnému cestování.

Mluvčí společnosti Smartwings tvrdí, že zákazníci jsou spokojeni. "Nabídka občerstvení a nápojů, které si cestující na palubách letadel na linkách Smartwings mohou v případě zájmu také zakoupit, a kterou jsme pro letošní rok vylepšili a významně rozšířili, je u cestujících velmi oblíbená. Dokazují to naše prodejní statistiky," uvedla pro TN.cz Vladimíra Dufková.

Na sociálních sítích nalezneme ale nenávistných komentářů v diskuzích více. "Cena toho tvrdého chlastu není tak přemrštěná oproti Snickers nebo 0.33ml neperlivé vody za 60 korun. To je peklo, že i vodu mají mega drahou,“ píše ve facebookové diskuzi další cestující.

Jiným diskutujícím přijdou ceny i nabídka normální. "Já teda nevím, ale na buy on board normální ceny, jako všude jinde. Nikdo vás to kupovat nenutí, můžete si namazat svačinu," vzkázal jeden z diskutujících ostatním.

"Je kapitalismus. Ceny občerstvení znáte předem, případně je můžete zjistit na palubě. Předpokládám, že vám je palubní personál ochotně sdělí. Nikdo Vás nenutí se tam občerstvovat," upozornil další.

Související obsah

"Co se týče vody, předně je nutné říci, že na linkách Smartwings je voda podávána zdarma. Pokud má někdo zájem si láhev vody zakoupit na palubě letadla, tuto možnost má," pokračuje mluvčí Vladimíra Dufková.

Voda sice na palubě podávána zdarma je, ale jedná se o malý kelímek. Pokud chcete mít vlastní lahev, musíte si ji zakoupit. Byť i voda v kelímku je ve srovnání například s nízkonákladovými společnostmi nadstandardem.

Někteří cestující si v diskuzích stěžovali nejen na ceny hlavních jídel, ale upozorňovali i na to, že to, které za ty peníze dostali, nesplňovalo jejich představy o kvalitě.  "Nedávno jsem s nimi letěl do Malagy. Měl jsem hrozný hlad a udělal jsem tu chybu, že jsem si objednal malou pizzu za 85 korun. Škoda, že nemám fotku, ale nejedl by to ani sousedův vepř. Viděl jsem i pár baget, co si dávali ostatní. Jasně, strava v letadle není žádný zázrak, ale tohle byl výsměch," svěřil se se svými zkušenostmi další kritik.

Špatné zkušenosti měla i další cestující. "Udělala jsem úplně stejnou chybu a tu malou pizzu (quiche) jsem po dvou kousnutích vrátila. Okraje byly trochu opečený, aby se neřeklo, ale jinak komplet zmrzlé. No hnus. Konec toto."

Mluvčí ale úroveň občerstvení brání. "Ohlasy na skladbu palubního občerstvení a nápojů na linkách Smartwings máme velmi pozitivní a cestující možnost hodně využívají," říká Dufková. 

Související obsah

Podle Dufkové občerstvení předražené není. "Buy on Board (nakup si na palubě) koncept je v souladu se současnými evropskými standardy v letecké dopravě," uvádí mluvčí. Podle ní jsou ceny zcela srovnatelné s cenami ostatních evropských dopravců.

Pro srovnání největší nízkonákladová společnost Ryanair prodává 250ml plechovku limonády za 2,50 euro, další velká nízkonákladová společnost Wizzair prodává za stejnou cenu třetinkovou plechovku. A stejnou cenu zaplatíte za třetinku limonády také u další velké nízkonákladové společnosti - EasyJetu. U Smartwings stojí 250ml plechovka 2,40 euro nebo 60 korun.

Mluvčí upozornila, že koncept prodeje občerstvení uplatňuje společnost u kratších letů, u těch nejdelších, třeba na Kanárské ostrovy či do Dubaje, je jídlo a pití v ceně letenky.

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz