Krimi

Vnuk měl zabít prarodiče. Zůstane ještě rok v léčebně, rozhodl soud

Vnuk měl zabít prarodiče. Zůstane ještě rok v léčebně, rozhodl soud
Zdroj: Krimi Plzeň

Třicetiletý Jan L., který je podezřelý z brutální vraždy svých prarodičů v domově pro seniory v Břasích na Rokycansku, si pobyde nejméně rok v psychiatrické léčebně. Rozhodl o tom krajský soud. Kvůli psychickému stavu nemůže být v policejní cele, tvrdí soudkyně.

Okresní soud Plzeň-jih rozhodl, že podezřelý z brutální vraždy svých prarodičů, zůstane minimálně rok pod zámkem v dobřanské psychiatrické léčebně. Informovaly o tom Novinky.cz.

Třicetiletý muž má podle psychiatričky příznaky paranoidní schizofrenie. Znalci teprve posoudí, jestli byl schopný své jednání ovládat. Pak se teprve rozhodne, jestli bude podezřelý trestně stíhaný, anebo se případ odloží kvůli jeho nepříčetnosti.

Do psychiatrické léčebny ho převezli krátce po činu sami policisté. "Jeho psychický stav tehdy neumožňoval pobyt v policejní cele, a pokud by zůstal na svobodě, mohl závažným způsobem ohrozit sebe nebo své okolí," uvedla soudkyně Štěpánka Šťastná.

Související obsah

Tragédie se stala na začátku února v pečovatelském domě pro seniory. Oba důchodce tam našli kriminalisté s podříznutými krky. Mužova babička se snažila marně zachránit skokem z balkonu. Vnuk se měl se svým činem svěřit kamarádovi, který ihned poté zavolal policii.

Pusťte si reportáž o případu:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz