Cestování

"Seriálová" dovolená je blíž, než se zdá. Nabízí teplo i zimu!

"Seriálová" dovolená je blíž, než se zdá. Nabízí teplo i zimu!
Zdroj: Profimedia

Dobrodružství hrdinů z románů G. R. R. Martina, známé jako Hra o trůny, se chýlí ke konci. Příznivci tohoto eposu ovšem nemusejí smutnit - když jim budou hrdinové chybět, mohou jet na dovolenou na místa, kde se seriál natáčel.

Vybavujete si sídlo Noční hlídky nebo krajinu severně od Zdi? Pohádkové záběry zmrzlé krajiny se nenatáčely nikde jinde než na Islandu. Diváci seriálu tak skrze obrazovky zavítali například do Národního parku Vatnajökull, na vrchol Kirkjufell či do nádherné jeskyně Grjótagja.

Let do islandského hlavního města Reykjavíku trvá necelé čtyři hodiny a zpáteční letenka se dá sehnat za cenu lehce přes pět tisíc korun. A Island toho nabízí spoustu i v letní sezóně, není třeba čekat na třeskuté zimní mrazy.

Pokud je pro vás letní Island stále příliš studený, nemusíte smutnit - výpravu na místa natáčení můžete absolvovat i do podstatně prohřátějších končin.

Vysokou zahradu, sídlo rodu Tyrellů, tvůrci umístili do pevnosti Castillo de Almodóvar del Río. Ve Španělsku se natáčely i záběry z Dračího kamene. Místo, kde Jon Sníh poprvé spatřil draky, se ve skutečnosti nachází na ostrůvku Gaztelugatxe u Biskajského pobřeží. Letenky sem jsou ještě levnější než na studený Island.

Související obsah

Možná si vzpomínáte na honosnou bránu z první série, kterou vcházela lady Stark společně se Serem Rodrikem do Králova přístaviště. Můžete jí projít také, stačí navštívit Mdinu, bývalé hlavní město Malty.

Patříte-li mezi fanoušky hrdého rodu Starků, určitě byste měli zavítat do Severního Irska, odkud pochází záběry Zimohradu. Nedotčenou irskou krajinu štáb využil i do dalších dechberoucích scén. V hlavním městě Belfastu se zas natáčela většina interiérových záběrů z Rudé bašty či honosný sál Matky draků Daenerys Targaryen.

A nechybí ani mezi českými cestovateli populární Chorvatsko - dlouhá řádka scén se totiž točiila i ve staré části Dubrovníku ve zdejších křivolakých uličkách.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz