Domácí

Kamarádi vyrazili na výlet a nabourali! Nebylo jim ani sedm let

Dva sotva desetiletí chlapci ze Svitav vzali rodičům auto a vyrazili po rušné silnici první třídy na projížďku. Ujeli několik kilometrů a cestou nabourali jeden vůz. Případ kromě policie vyšetřuje i sociálka.

Dva kamarádi si pro svoji projížďku vybrali ten nejhorší čas. Na cestu vyrazili v páteční špičce, a to ještě po silnici, která je široko daleko jedna z nejrušnějších.

Po ulici Tomáše Garrigua Masaryka jezdí denně tisíce aut i kamionů. Policie zatím pracuje s verzí, že rodiče o této klukovině neměli vůbec tušení. Chlapci mladší sedmi let vzali klíče od vozidla, nastartovali a vyrazili.

Vzápětí nabourali do jiného stojícího auta, nicméně pokračovali dál. Majitelka poškozeného vozidla si ujíždějícího řidiče okamžitě všimla a zavolala policisty. Hoši mezitím ujeli ještě tři kilometry a nakonec zastavili v ulici Olbrachtova. Pak utekli.

Související obsah

Policisté ve spolupráci s městskou policií ale děti vzápětí našli. Kdyby chlapcům bylo osmnáct let, za toto neoprávněné vypůjčení auta by mohli u soudu dostat dva roky vězení. Jelikož jsou ale nezletilí, policie případ nakonec nejspíš odloží.

Ovšem rodiče budou muset hodně vysvětlovat úředníkům ze sociálky a taky patrně budou muset platit škody. Na jejich autě, které mají prý jen vypůjčené, je to pět tisíc korun, na nabouraném zhruba deset.

reg/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz