Zahraničí

Chlapec (2) zemřel po zadržení na americké hranici. Nebyl první

Chlapec (2) zemřel po zadržení na americké hranici. Nebyl první
Zdroj: Profimedia

Dvouleté batole zemřelo tragicky poté, co ho zadrželi na americko-mexické hranici. Chlapeček z Guatemaly je od prosince už čtvrtým dítětem migrantů, které po zadržení zemřelo.

Chlapečkovi bylo dva a půl roku a na hranicích se Spojenými státy ho zadrželi spolu s jeho matkou na začátku dubna - oba skončili ve federální vazbě. Informoval o tom deník The Washington Post.

Po třech dnech ve vazbě se zdravotní stav batolete zhoršil natolik, že ho museli odvézt do nemocnice. Chlapec měl potíže s dýcháním a vysokou horečku - lékaři mu diagnostikovali zápal plic. Okamžitě ho hospitalizovali, zhruba po měsíci ale v nemocnici umřel. Kdy dítě onemocnělo, zatím není jasné, jeho smrt se ale vyšetřuje.

Chlapeček je už čtvrtým dítětem migrantů, které po zadržení na mexicko-americké hranici skončilo v nemocnici a zemřelo. Všechny pocházely z Guatemaly - středoamerického státu, který trápí extrémní sucho a chudoba.

Související obsah

V dubnu se u hranic objevil rekordní počet rodin z Guatemaly a dalších středoamerických států usilujících o azyl. Bílý dům proto požádal Kongres o 4,5 miliardy dolarů (více než sto miliard korun) na boj proti nelegální migraci, zatímco obhájci přistěhovalců poukázali na špatné podmínky v zařízeních, kam zavírají zadržené migranty.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz