Domácí

Podezřelé tabletky, falešné údaje: Těmto webům se raději vyhněte!

Podezřelé tabletky, falešné údaje: Těmto webům se raději vyhněte!
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Potravinářská inspekce (SZPI) varuje lidi před rizikovými weby, které nabízejí potraviny a doplňky stravy. Zjistila, že jejich zboží porušuje právní předpisy Česka a EU. Zákazníci si tak kupují výrobky, které jim mohou ublížit, anebo mohou dokonce přijít o peníze.

Přehled rizikových webů potravinářská inspekce zveřejňuje na svých stránkách, kde pro ně založila speciální sekci. Tyto weby jsou podle SZPI jednoznačně orientované na české zákazníky, protože jsou v češtině. Zboží prodávají v českých korunách a nabízí doručení zásilky do Česka.

Ve skutečnosti ale provozovatelé těchto stránek sídlí většinou mimo území Evropské unie, případně jejich sídlo nejde vůbec identifikovat. U těchto prodejců pak dodržování předpisů jde jen stěží vymáhat.

Rizikové jsou většinou proto, že tam chybí kontaktní údaje, provozovatel používá nekalé obchodní taktiky, nejsou tam uvedené povinné informace o potravině, nebo jsou tyto informace falešné a v rozporu s právními předpisy.

Pokud chcete zhubnout a hledáte zázračné tablety, můžete například narazit na Bioveliss Tabs. Ty nabízí hned sedm podezřelých webů, které se zaštiťují společností Central slimming institute. Na webu není uvedený žádný provozovatel a žádná kontaktní adresa, stránky jsou navíc registrované mimo území ČR. Tablety sice slibují zhubnutí až o 14 kg, zákazníci ale nikde nenajdou výživová a zdravotní tvrzení výrobku.

Související obsah

Podobně je na tom i doplněk stravy na bolest kloubů Flexa Plus, který nabízí dva weby. Opět nejsou uvedené žádné kontakty, chybí údaje o výrobci nebo provozovateli stránek. Stránky jsou registrované mimo Českou republiku.

Další podezřelý web nabízí tablety na redukci hmotnosti. Podle nabízeného inzerátu vás přípravek Kankusta Duo zbaví jedovatých toxinů, sníží hladinu cholesterolu a do druhého dne budete mít o 2,5 kilogramů méně. Znovu zde nejsou uvedeny žádné kontakty.

Problém je také při koupi přípravku Parasinea, který slibuje, že vás vyléčí od parazitů. Tablety jsou však jen doplňkem stravy. Podle SZPI může v lidech prezentace webové stránky vyvolat strach a má také naznačovat, že vaše tělo bude napadeno několik parazity, když výrobek nebudete užívat. Stejně je na tom i výrobek Bactefort, který má zbavit tělo hlístů a toxinů. Nabízí ho stránka registrovaná na Bahamách.

Tam jsou také registrované další stránky nabízející různé produkty, a to například přípravek proti alkoholismu AlcoBarrier, který má uklidnit nervový systém, odstranit chuť na alkohol nebo obnovit poškozené jaterní buňky. Přípravek je nabízen v českých korunách, nejsou o něm uvedené povinné informace a opět chybí obchodní podmínky nebo kontaktní údaje. Dále přípravek na hubnutí Dietonus, který má snížit hmotnost o 7 kilogramů za jeden týden, přípravek El-macho, který má zlepšit oblast sexuálního života a má zajistit trvalejší erekci.

Dále také tablety zaručující mužnost a kvalitní noc Erogan, přípravek na hubnutí Fito Spray, afrodisiakum Forte Love, které je určeno pro ženy, přípravek na hubnutí Chocolate Slim, tablety OneTwo Slim na hubnutí, přípravek proti hypertenzi Recardio, tablety pro nárůst svalové hmoty Revomuscle a přípravek Suganorm slibující normalizaci hladiny cukru v krvi.

Související obsah

Výrobek na léčbu cukrovky Dianot je nabízen podezřelým webem, který je registrován v Panamě a na stránkách je uveden jen jeden kontaktní údaj. Podobně je na tom také přípravek na hubnutí Eco Slim, který nabízí web registrovaný na Kypru. Zde nejsou poskytnuty žádné kontakty.

Přípravek pro zdravá játra Herparen nabízí stránka, kde není v obchodních podmínkách uveden prodávající. Dále je v jednom odstavci napsáno: "Tato smlouva se bude řídit evropským a českým právem, obzvláště zákony, které řídí záležitosti související s elektronickým obchodem, vzdáleným prodejem a ochranou zákazníka a bude podléhat výhradně jurisdikci soudů v místě umístění naší společnosti" (což může být Panama nebo USA).

Další podezřelý web je registrovaný na Ukrajině a chod by měla zajišťovat germitox.com. Stránka prodává výrobek Germitox proti parazitům, který si lidé mohou koupit pouze přes elektronický formulář, kam uvedou své jméno a telefonní kontakt. Poté je nutné počkat na zpětnou reakci, na základě které je objednávka potvrzena.

Související obsah

Na Seychelách zase sídlí stránka nabízející výrobek Life Nutrition, který zvyšuje potenci a udržuje erekci. Na uvedený kontakt se není možné dovolat a v podmínkách jsou uvedena pravidla: "Tyto webové stránky se řídí bulharskými právy a všechny spory vznikající z kupních smluv a v souvislosti s nimi, které se nepodaří odstranit jednáním mezi stranami, budou rozhodovány s konečnou platností u bulharských soudů."

Ze Spojených arabských emirátů pochází doména prodávající výrobek Penoxal, který má podporovat imunitu, mírnit nežádoucí účinky onkologické léčby, detoxikovat organismus nebo zajistit správnou funkci trávicího traktu. Stránka je však registrovaná v Kanadě. Provozovatelem má být společnost Penoxal Trade Inc sídlící v Praze. Ta se na adrese ale nenachází.

V rozporu s právními předpisy je také stránka nabízející výrobek Prostalgene, který má léčit chronickou prostatitidu. Otestovat ho mělo už 2 500 českých mužů. Informace jsou napsány podle SZPI matoucím způsobem. Na webu jsou uvedeny nepovolená zdravotní a léčebná tvrzení. Výrobek také není v ČR registrován jako léčivo.

Na stránkách coralorder.com, kde jsou prodávány různé výrobky, nejsou opět uvedeny kontakty. Kupující při objednání zboží se musí nejdříve registrovat. Pokud lidé chtějí na stránku vstoupit, musí si povinně něco koupit. Web je registrován v Rusku, ale vlastníkem domény je polská společnost Coral Club Polska.

Proti parazitům má sloužit čaj Anti-parasite Herbal Tea. Podezřelé webové stránky mají nalákat na to, že prodávají lék, jedná se však o doplněk stravy. Stránka nevypadá důvěryhodně, může vyvolávat v lidech strach a má psychologický efekt velké slevy při okamžitém objednání. Nabídky jsou však stejné každý den. 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz