Domácí

U Zlína se potuloval další medvěd! Lidé ho viděli blízko drůbežárny

Nejspíš další medvěd se potuluje po východě Moravy. Na začátku týdne se s velkou šelmou setkali lidé v okolí obce Lopeník, a teď nedaleko Zlína.

Podle odborníků se po zimě na východě Moravy potulují nejméně tři medvědi. Tak blízko ke Zlínu si ale ještě žádný netroufl. Zatím poslední setkání s huňáčem hlásí lidé z místní části Klečůvka, kde ho zahlédli nedaleko drůbežárny.

A protože ta je vzdálená desítky kilometrů od Lopeníku, potvrzují se předpoklady, že je v lesích na východě Moravy medvědů víc. Je pravděpodobné, že si na výlet ke krajskému městu vyrazila šelma, kterou lidé začátkem týdne viděli u Ústí na Vsetínsku.

Mělo by se pravděpodobně jednat o dospívajícího jedince, který si hledá teritorium. Stejně jako ten u Lopeníku, se i zlínský medvěd chová plaše a lidem tak nehrozí bezprostřední nebezpečí.

Související obsah

Největší problémy nadělala asi tříletá samice, která se loni na podzim potulovala Vsetínskem a mnoha chovatelům likvidovala úly, slepice a ovce. Zlínský kraj už všem vyplatil odškodné, a to zhruba půl milionu korun. Šelmu se podařilo odchytit letos v dubnu a po nasazení obojku ochranáři její pohyb monitorují.

Momentálně se medvědice nachází na Slovensku v pohraničních lesích, odkud šelmy na Moravu nejčastěji přicházejí.

reg/Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz