Domácí

Penny Market chystá velké změny. Chce připomínat farmářské trhy

Penny Market chystá velké změny. Chce připomínat farmářské trhy
Zdroj: Penny Market

Penny Market chystá přelomové změny, které zásadně ovlivní vzhled jeho prodejen. Jeho cílem je vytvořit přátelštější prostředí, které bude víc než supermarket připomínat tržiště. Kromě modernizace stávajících obchodů otevře v tomto roce také několik nových prodejen.

Obchodní řetězec Penny Market v těchto dnech představuje nový koncept prodejen v celé Praze. Jedná se o třicet obchodů, které prošly kompletní rekonstrukcí. "Nyní nabízí zákazníkům nové přátelštější prostředí s důrazem na rodinné a sousedské vztahy," uvedl mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík.

Postupně budou tyto nové prodejny po celé České republice. "Každé z nich vévodí dřevěné prvky a je upravena do podoby farmářského tržiště s jednotlivými ostrůvky a zálivy s daným sortimentem. Novinkou jsou také zkratky mezi jednotlivými odděleními," vysvětluje Kubík.

"Celá obchod je navíc uspořádán tak, že umožňuje intuitivní průchod. Díky tomu usnadňujeme zákazníkům nákupní proces, ti vidí celou šíři sortimentu a nemusí jednotlivé nákupní položky složitě hledat," dodal mluvčí.

"I v modernizovaných prodejnách zůstává Penny Market věrný hodnotám, na kterých dlouhodobě stojí: sedm z deseti nabízených produktů je českých. Zákazníci se mohou těšit i na produkty od regionálních pekařů, řezníků či farmářů, jako na tržišti," sdělil Tomáš Kubík.

Související obsah

Celkově Penny Market do rekonstrukce celé sítě plánuje investovat částku přibližně ve výši miliardy korun. Kromě modernizace chystá také otevírání nových prodejen. Tu poslední otevřel v polovině dubna, pro tento rok ale rozhodně není poslední.

Kolik jich bude a kde vyrostou, řetězec nesdělil. Minulé roky byly pro Penny Market ve znamení expanze, každoročně se jeho obchodní síť rozrostla průměrně o deset prodejen.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz