Domácí

Vlak vykolejil, strojvedoucí pak ujel ještě 8 kilometrů!

V pátek večer došlo na Lounsku k vykolejení nákladního vlaku. Strojvedoucí si toho všiml až po ujetí dalších osmi kilometrů, takže během jízdy poškodil část trati. Škody se podle Drážní inspekce vyšplhají až na šest milionů korun. Během nehody se nikdo nezranil.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) řeší od páteční jednadvacáté hodiny nehodu nákladního vlaku, který vykolejil na úseku Domoušice – Louny. Podle informací TV Nova měl vézt kamení na opravu trati. 

"Vykolejení nákladního vlaku se stalo včera večer a na místě probíhá prohlídka toho, jak moc byla trať poškozena, abychom věděli, kdy bude provoz opět obnoven," řekl TN.cz mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Strojvedoucí si vykolejení tří souprav nevšiml a pokračoval v cestě asi ještě osm kilometrů. Došlo tak k poškození nejen vlaku, ale i trati. "Příčina nehody je v šetření. Škody byly vyčísleny na šest milionů korun," uvedl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce. Během nehody nebyl nikdo zraněn.

Související obsah

Na trati je momentálně výluka, která je zatím odhadovaná až do pondělí. Pro cestující byla zavedena náhradní autobusová doprava. O průběhu výluky se mohou lidé informovat na webových stránkách Českých drah.

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz