Čelákovice

Obyvatele města vyděsil opuštěný úl v ulici! Kolem se rojil houf včel

Obyvatele města vyděsil opuštěný úl v ulici! Kolem se rojil houf včel
Zdroj: TV Nova

Nevšední nález vylekal některé z obyvatel Čelákovic. Na ulici ležel úl, kolem kterého se rojily houfy včel, a v okolí nestál nikdo, komu by patřily. Záhada má ovšem velmi jednoduché vysvětlení.

“V ulici Julia Zeyera je u chodníku pohozená bedýnka s rojícími se včelami. Nebo úl s nemocným včelstvem, kterého se tak někdo zbavil. Je to u chodníku a včely by mohly někoho neopatrného zle popíchat,“ napsal jeden z obyvatel Čelákovic na facebook.

Zdroj: facebook

Své sdělení doplnil o fotografii, kde u obrubníku na trávníku stojí zřejmě dřevěná bedýnka obsypaná včelami. Nikde okolo není vidět nikdo, komu by úl patřil. Celá záhada má ale jednoduché vysvětlení. Redakce TN.cz oslovila čelákovicské strážníky s žádostí o podrobnosti.

Související obsah


“Ve městě se objevily dva včelí roje, které někomu uletěly. Ten jeden byl odchycen do úlu, který byl pro něj připraven. Ten druhý je odchytáván v tuto chvíli, včelař pro něj již připravuje další úl,“ vysvětlila městská policie. Večer, až se ochladí, by se včely měly do přenosného úlu vrátit.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz