Eiffelova věž

Muž vyšplhal pod vrchol Eiffelovy věže! Nakonec ho zatkli policisté

Pařížští hasiči se snažili zachránit muže, který se rozhodl vyšplhat na Eiffelovu věž. Usadil se pod vrcholem, kde s ním několik hodin mluvili vyjednavači. Kolem desáté hodiny večer ho zadrželi policisté. Motiv jeho činu zatím není znám. Památka byla uzavřena a není jasné, kdy se pro návštěvníky znovu otevře.

Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali samotnou Eiffelovu věž i náměstí pod ní. Až do odvolání je slavná památka uzavřena. Podle francouzského portálu Le Parisien na věž vyšplhal zatím neznámý muž.

Fotky a videa na sociálních sítích ukazují muže, který sedí pod vrcholem Eiffelovy věže. "Muž vešel do věže normálně a začal šplhat, jakmile se dostal do druhého patra," popsal správce Eiffelovky.

Místní média informovala o tom, že muž komunikuje s hasiči ze speciální lezecké jednotky, kteří se s ním pokoušeli několik hodin vyjednávat. Policistům se ho nakonec podařilo zadržet. 

Související obsah

Zatím tak není jasné, proč hazardér na Eiffelovku vyšplhat. Několik turistů zveřejnilo na sociálních sítích jeho fotku nejprve v druhém podlaží, poté pod vrcholem. 

epa, TN.cz

K tématu Eiffelova věž

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz