Krimi

Mladík řídil pod vlivem, při nehodě zemřeli dva lidé. Už zná trest

Šest let vězení - takový trest si u pardubického soudu vyslechl mladík, který měl loni v listopadu při dopravní nehodě na okraji města zabít dva lidi. 23etý muž byl podle policie opilý, zdrogovaný, překročil povolenou rychlost a navíc řídil auto, které nemělo platnou technickou kontrolu.

Před pěti lety mu vzali řidičák za to, že mu v těle kolovala marihuana. Teď se ukázalo, že v době tragické nehody měl být znovu pod jejím vlivem. Zemřel 25letý spolujezdec i starší řidič v protisměru.

Posudky ukázaly, že Jan Heřmanský měl v krvi navíc přes promile alkoholu. "Ty účinky se zvyšují. A ta marihuana s tím vede k tomu, že nedokáže vyhodnotit tu situaci," řekla státní zástupkyně Jana Šumpichová.

Jeho vůz navíc neměl platnou technickou a aby toho nebylo málo, do Doubravic se měl vřítit jako šílený. Do obce to byla rychlost okolo 98 km/h.

Zázrakem přežil, dva týdny byl v umělém spánku s proraženou lebkou. "Osoba byla připojena na umělou plicní ventilaci," řekl tehdy záchranář Aleš Malý. Dnes chodí Heřmanský o holi a má částečně ochrnutou levou půlku těla.

Pozůstalým prý poslal omluvný dopis a sám si údajně nepamatuje, jak se nehoda stala. "Je mi to líto, nic víc k tomu nemůžu říct," vyjádřil se Heřmanský. V jeho prospěch hovoří snad pouze ta skutečnost, že dříve soudně trestán nebyl.

Související obsah

Marihuanu prý kouřil několikrát týdně, večer před nehodou si měl dát pivo i panáky tvrdého alkoholu. Ráno 13. listopadu vyrazil na cestu. Dělal skladníka a v práci ho čekali za deset minut. Boural jen několik kilometrů před cílem.

Dostal šest let ve věznici s ostrahou, devět let nesmí sednout za volant. Na místě tragédie pozůstalí vybudovali pomník. Podle soudu jim má obžalovaný zaplatit na odškodném více než dva miliony korun.

Petr Brzek, sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz