Zahraničí

Masivní protesty v Jakartě! Střety s policií si vyžádaly lidské životy

Masivní protesty v Jakartě! Střety s policií si vyžádaly lidské životy
Zdroj: Profimedia

V Indonésii se od středy konají masivní protesty, při kterých už podle místních médií mělo zemřít několik lidí. Policie zprávu o úmrtích zatím nepotvrdila, mluvčí nicméně uvedl, že již zadrželi přes dvacet provokatérů, kteří zasypali policejní hlídky kameny. Protesty vyvolali přívrženci neúspěšného prezidentského kandidáta.

Stoupenci neúspěšného prezidentského kandidáta se v indické Jakartě od úterního večera střetali s bezpečnostními složkami, během násilných protestů již mělo zemřít šest lidí.

Lidé začali protestovat po oznámení výsledků prezidentských voleb, při kterých Joko Widodo s 55,5 % hlasů porazil druhého kandidáta Prabowa Subianta.

Demonstranti už v úterý večer prolomili bezpečnostní bariéry, vzduchem létaly kameny. Lidé se během protestů snažili dostat do kanceláří agentury, která na volby dohlížela. Od té doby násilí v ulicích pokračuje, uvádí agentura APTN.

Související obsah

Mluvčí Policie Dedi Prasetyo uvedl, že bylo zadrženo kolem dvaceti lidí, zprávu u úmrtí demonstrantů ale nepotvrdil. Kvůli očekávaným demonstracím bylo v Jakartě nasazeno kolem 50 tisíc policistů a vojáků.

Mnoho lidí opustilo město ještě před protesty, části města jsou kompletně uzavřeny.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz