Smrt

Míst na hřbitovech je málo, tak v USA povolili kompostování lidí!

Míst na hřbitovech je málo, tak v USA povolili kompostování lidí!
Zdroj: Getty Images

Americký stát Washington přistoupil ke kontroverznímu kroku a zlegalizoval kompostování lidských ostatků. To má být alternativou k pohřbům či kremacím a také pomoci městům, kde jsou místa na hřbitovech nedostatkovým zbožím.

Podle nového zákona, který washingtonský guvernér Jay Inslee podepsal toto úterý, si lidé mohou vybrat, zda se chtějí po své smrti změnit v půdu.

Jak píše BBC, pozůstalí po dokončení kompostování půdu se zemřelými dostanou a mohou ji použít například na zasazení květin, stromů nebo ovoce a zeleniny.

Katrina Spadeová, která zákon prosazovala, založila společnost, která by jako první mohla tuto službu nabízet. "Je to alternativa k pohřbu či kremaci, která je to přirozená, bezpečná a udržitelná a povede ke snížení emisí a úspoře půdy," má jasno Spadeová.

Ta popsala i celý proces - tělo nebožtíka se uloží do ocelové nádoby spolu s vojtěškou, dřevěnými odštěpky a slámou. Nádoba se pak uzavře, tělo se měsíc přirozeně rozkládá a výsledkem jsou dvě kolečka zeminy.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz