Dívka

Za facku trojka z chování! Učitel podal na žákyni trestní oznámení

Dvanáctiletá žákyně základní školy v Bílině, která dala facku učiteli, dostane trojku z chování. Její rodiče navíc musí situaci vysvětlovat sociálním úředníkům a čeká je oplétačka s policií. Obrátil se na ni napadený učitel, který na žákyni podal trestní oznámení.

Fackou učiteli tělocviku si prý chtěla žačka vydobýt dominantní postavení ve třídě. Se svým plánem se pochlubila spolužákům, kteří pak chtěli facku vidět na vlastní oči.

"Potřebovala si nějakým způsobem udržet pozici ve třídě, vedoucí pozici, tak to dokonala, protože děti jí nevěřily, že to udělá," popsala ředitelka školy Barbora Schneiderová.

"Okolo kabinetu stálo víc dětí. Zaťukala mu na rameno, vrazila mu facku a utekla. Děti ze šesté třídy se domlouvaly," říká jedna z žaček základní školy v Bílině.

Školačce za incident čeká nejhorší známka z chování. "S největší pravděpodobností trojka z chování a nebude se zúčastňovat žádných volnočasových aktivit ve třídě," vysvětluje ředitelka.

Související obsah

Napadenému učiteli nabídla škola týden náhradního volna, ten ale nabídky nevyužil. "Říkal, že to pro něj byl silný týden, protože cítil obrovskou podporu ze strany žáků a všech svých kolegů,“ dodala ředitelka školy.

Kromě školačky čekají potíže i její rodiče. Situaci už s nimi řeší sociální úředníci a vysvětlovat ji budou muset i policii. "Škola podala hlášení na Policii ČR a pan učitel podal trestní oznámení," informovala místostarostka Bíliny Marcela Dvořáková.

Související obsah

V pondělí odpoledne se ředitelka setká s rodiči žáků, kteří incidentu přihlíželi. Chce s nimi chování jejich dětí dořešit.


Připomeňte si reportáž z bílinské základky:

pan, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz