Zahraničí

Pošleme americké lodě ke dnu i s jejich posádkami, varuje Írán

Pošleme americké lodě ke dnu i s jejich posádkami, varuje Írán
Zdroj: Profimedia

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem se vyostřují. Írán varuje, že může potopit americké válečné lodě pomocí raket a "tajných zbraní". Reaguje tak na rozhodnutí Bílého domu poslat na Blízký východ dalších 1500 vojáků.

Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa rozmístit na Blízkém východě dalších 1500 amerických vojáků nese Írán nelibě - podle agentury Reuters vyhrožuje Spojeným státům útokem, pokud šlápnou jen o krůček vedle.

"Amerika sem posílá dvě válečné lodě. Pokud se dopustí sebemenší hlouposti, pošleme tyto lodě ke dnu i s jejich posádkami a letadly pomocí raket nebo našich nových tajných zbraní," varuje íránský generál Mortezá Korbání.

O poslání 1500 nových vojáků do Perského zálivu Bílý dům informoval v pátek. Odůvodnil své rozhodnutí snahou posílit obranu proti Íránu, který představuje pro americké tankery hrozbu.

Odborníci tvrdí, že Írán v minulosti nejednou přeháněl, když mluvil o svých zbraních. Obavy mezi nimi však přetrvávají - zejména s ohledem na íránské balistické rakety dlouhého doletu.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz