Pes

Muž odtrhával psy od sebe. Přišel o kus prstu. Pejskaře hledá policie

Muž odtrhával psy od sebe. Přišel o kus prstu. Pejskaře hledá policie
Zdroj: Profimedia

Středočeští policisté vyšetřují napadení muže psem, ke kterému došlo v polovině dubna u Kralup nad Vltavou. Poškozený muž venčil svého labradora, v tu chvíli k němu přiběhl jiný volně pobíhající pes, labradora napadl a muže, který ho bránil, těžce zranil.

Podle mluvčí mělnických policistů Markéty Johnové, která o případu v úterý informovala, venčil napadený 12. dubna kolem půl sedmé večer v chatové oblasti Blaňky II na cestě spojující Kralupy nad Vltavou a Veltrusy na vodítku svého psa.

"Přiběhl k němu z pole volně puštěný druhý pes a napadl jeho labradora. Poškozený se je snažil od sebe odtrhnout a při tom mu cizí pes ukousl poslední článek ukazováčku levé ruky a částečně mu poranil poslední článek prostředníčku levé ruky," uvedla policejní mluvčí Johnová.

Na místo přišel i majitel druhého psa a odešel s ním směrem k obci Veltrusy.

Zraněný muž byl v šoku a nebyl policistům schopný říct, jaké rasy byl pes, který jej napadl. Majitele zvířete popsal jako muže robustnější postavy, vysokého 175 až 180 cm, přibližně čtyřicátníka. Měl delší světlé vlasy, husté světlé vousy a na sobě světlé tepláky a tmavou mikinu.

Související obsah

"Žádáme tohoto pejskaře, aby se přihlásil policistům Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou osobně na jejich služebně nebo na telefonním čísle 974 876 710. Svým přihlášením by pomohl zraněnému muži, neboť vzhledem k neznámé totožnosti nejen majitele, ale hlavně psa, by ho mohly čekat nepříjemné zdravotní komplikace," vyzvala Johnová.

Policisté také hledají svědky a všechny, kteří by měli k případu informace. Přihlásit se mohou i na tísňovou linku 158.

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz