Pes

Muž odtrhával psy od sebe. Přišel o kus prstu. Pejskaře hledá policie

Muž odtrhával psy od sebe. Přišel o kus prstu. Pejskaře hledá policie
Zdroj: Profimedia

Středočeští policisté vyšetřují napadení muže psem, ke kterému došlo v polovině dubna u Kralup nad Vltavou. Poškozený muž venčil svého labradora, v tu chvíli k němu přiběhl jiný volně pobíhající pes, labradora napadl a muže, který ho bránil, těžce zranil.

Podle mluvčí mělnických policistů Markéty Johnové, která o případu v úterý informovala, venčil napadený 12. dubna kolem půl sedmé večer v chatové oblasti Blaňky II na cestě spojující Kralupy nad Vltavou a Veltrusy na vodítku svého psa.

"Přiběhl k němu z pole volně puštěný druhý pes a napadl jeho labradora. Poškozený se je snažil od sebe odtrhnout a při tom mu cizí pes ukousl poslední článek ukazováčku levé ruky a částečně mu poranil poslední článek prostředníčku levé ruky," uvedla policejní mluvčí Johnová.

Na místo přišel i majitel druhého psa a odešel s ním směrem k obci Veltrusy.

Zraněný muž byl v šoku a nebyl policistům schopný říct, jaké rasy byl pes, který jej napadl. Majitele zvířete popsal jako muže robustnější postavy, vysokého 175 až 180 cm, přibližně čtyřicátníka. Měl delší světlé vlasy, husté světlé vousy a na sobě světlé tepláky a tmavou mikinu.

Související obsah

"Žádáme tohoto pejskaře, aby se přihlásil policistům Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou osobně na jejich služebně nebo na telefonním čísle 974 876 710. Svým přihlášením by pomohl zraněnému muži, neboť vzhledem k neznámé totožnosti nejen majitele, ale hlavně psa, by ho mohly čekat nepříjemné zdravotní komplikace," vyzvala Johnová.

Policisté také hledají svědky a všechny, kteří by měli k případu informace. Přihlásit se mohou i na tísňovou linku 158.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz