Uprchlý vězeň

Uprchlý vězeň se dva roky skrýval v Polsku, teď mu hrozí další trest

Dva roky byl na útěku vězeň Václav Smejkal. Policisté ho dopadli před pár dny v Polsku. V dubnu 2017 byl ve výkonu trestu v královéhradecké věznici a uprchl z nestřeženého pracoviště. Teď mu hrozí další dva roky vězení navíc.

Muž si trest odpykával ve věznici v královéhradecké čtvrti Pouchov, tedy ve věznici s dohledem. Vězni chodili pracovat i mimo areál a Smejkal se 7. dubna 2017 ze směny nevrátil.

Kriminalisté vůbec netušili, kde by se mohl skrývat. Veškeré pátrání bylo neúspěšné. Jenže letos na jaře po dvou letech dostali informaci, že Smejkal je pravděpodobně v Polsku a když se tato informace potvrdila, požádali o jeho zatčení polské kolegy.

Předání uprchlého vězně proběhlo na hraničním přechodu v Náchodě. Smejkal prohlásil, že má v Polsku dceru, že tam dva roky pracoval a doufal, že se do Čech už nikdy nevrátí.

Související obsah

V úterý soudce okresního soudu rozhodl o tom, že Smejkal bude na další soud čekat ve vazbě. Za útěk z vězení, tedy za trestný čin maření úředního rozhodnutí, mu hrozí další dva roky navíc.

Do něj dnes 38letý muž nastoupil v roce 2016, kdy dostal 33 měsíců za krádež a za neplacení výživného.
 

vbo, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz