Sražení

Vlak v Kolíně srazil dvě děti, jedno má vážně zraněnou hlavu!

Vlak v Kolíně srazil dvě děti, jedno má vážně zraněnou hlavu!
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Dvě přibližně osmileté děti srazil na nádraží v Kolíně v úterý krátce před polednem projíždějící vlak. Jedno z dětí utrpělo velmi vážná zranění hlavy, druhé vyvázlo s lehčím zraněním ruky.

"Ke dvěma zraněným dětem školního věku jsme vyslali dvě pozemní posádky a vzlétl také vrtulník z Prahy. Jedno z dětí se velmi vážně zranilo na hlavě, museli jsme ho připojit na umělé dýchání, po ošetření na místě a podání léků ho pak odvezl vrtulník," řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Druhé dítě (oběma bylo podle informací TN.cz asi osm let) mělo větší štěstí a s lehčím zraněním ruky skončilo na chirurgii kolínské nemocnice.

Související obsah

Na místo spěchali také hasiči. "Na místě bylo nutné uzavřít frekventovanou křižovatku před nádražím a vyklidit část přilehlého autobusového nádraží," uvedli požárníci na facebooku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz