Zahraničí

Lidé jsou v šoku! Dvacet let čerpají vodu z požárního hydrantu

Špinavá pitná voda a zanesené pračky, tak několik let žili lidé v bytě ve slovenském městě Považská Bystrica. Po dvaceti letech zjistili, že je jejich voda celou dobu napojená na požární hydrant. Architekt, který dříve navrhoval napojení vodovodu, tak obešel majitele a přiznal, že tento postup běžný opravdu není. Místo budou zkoumat hygienici.

Obyvatele bytu ve slovenské Považské Bystrici trápila jejich voda. Byla totiž špinavá, měla divnou barvu a nedala se pít. Museli si proto kupovat vodu v obchodech. Dokonce se jim neustále zanášely pračky a lidé nechápali, proč tomu tak je.

Po dvaceti letech tomu přišli na kloub a byli v šoku. Jejich vodovod je totiž napojen celou dobu na požární hydrant. Postup vymyslel architekt, když řešil, jak byty napojit na vodu. Obešel tak majitele a přiznal, že postup není standardní, informovaly tvnoviny.sk.

Související obsah

Majitelé bytů potvrdili, že o ničem nevěděli a nebyli informováni při koupi jejich bydlení. Zastání není ani na okresním úřadě, tam  by prý architektův plán prošel i v dnešní době. Vodou se teď budou zabývat hygienici, kteří už odebrali vzorky a výsledky budou vědět za pár dní.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz