Domácí

Pieta kvůli vraždě! Na městských úřadech vyvěsí černý prapor

Pieta kvůli vraždě! Na městských úřadech vyvěsí černý prapor
Zdroj: AKTU.cz

Českou republikou otřásla strašlivá tragédie, po několika výstřelech zůstali v obci Dražůvky na Hodonínsku dva mrtví, místní obyvatel měl zastřelit místostarostu, policie ho pak našla mrtvého uvnitř domu. K pietní akci se chystají obce a města napříč celou republikou, v den pohřbu místostarosty zavlaje na mnoha místech černý prapor. Brzy bude také vyhlášena veřejná sbírka na pomoc pozůstalým.

V obci Dražůvky se v pátek odehrál strašlivý incident. Zřejmě sousedské spory o čerpání vody ze studny přijela řešit policii, místostarosta policistům asistoval jako svědek.

"Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Do obce se okamžitě sjely další policejní jednotky, zapojil se i policejní vrtulník. Do zabarikádovaného domu nakonec museli policisté vniknout násilím, muž uvnitř byl mrtvý.

Svaz měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky ve společném prohlášení vyjádřili hlubokou soustrast rodině tragicky zesnulého místostarosty, chystají také pietní akci v den pohřbu.

"Chtěli bychom Vás požádat, zdali byste v den pohřbu tuto sobotu (1. 6. 2019) jako vyjádření piety vyvěsili nad obecními či městskými úřady černé prapory, které budou symbolizovat společné hluboké politování této tragické nehody i sounáležitosti s truchlící rodinou," vyzývá společné prohlášení.

Sounáležitost s rodinou chtějí vyjádřit také v podobě veřejné sbírky na pomoc pozůstalým. Ta by měla podle prohlášení vzniknout v následujících dnech.

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz