Hradec Králové

Dívka chtěla platit lístek stovkou, řidič ji vyhodil a zmlátil!

Napadení cestující řidičem městské hromadné dopravy řeší policisté v Hradci Králové. Záminku k tomu, aby dvacetiletou dívku řidič ztloukl, měl velmi banální. Chtěla totiž platit stokorunou. Muž byl po incidentu z práce propuštěn, jeho trest tím ale skončit nemusí.

Bylo 16. května pět hodin odpoledne když 20letá dívka přistoupila v Hradci Králové do trolejbusu číslo 7. V ruce měla stokorunu a chtěla si u řidiče koupit jízdenku.

Ten ovšem se slovy, že stokoruny rozhodně nemusí brát, přestože měl na vrácení, dívku doslova z trolejbusu vyhodil. Řekl, že nemůže dál pokračovat v jízdě.

Starší cestující, která byla svědkem celého incidentu, nabídla dívce, že jí stokorunu rozmění. Dívka pak s 30 korunami šla znovu za řidičem.

Související obsah

Ten ji ale vystrkal ven z trolejbusu a tam ji fyzicky pěstmi a fackami napadl. To vše ale zaznamenala kamera, takže Dopravní podnik Hradce Králové měl k dispozici záznam a okamžitě 51letého řidiče propustil z práce.

Incidentem se zabývala i policie, která v těchto dnech řidiče obvinila z výtržnictví. Hrozí mu až dvouletý trest vězení.

vbo, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hradec Králové

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz