Ředitelství silnic a dálnic

ŘSD začalo bourat billboardy u dálnic. Zmizet jich má dalších 118

Ředitelství silnic a dálnic ve čtvrtek spustilo další vlnu odstraňování reklamních poutačů u dálnic. V nejbližších dnech jich má zmizet dalších 188 po celé republice. Začalo se ráno na dálnici D8 nedaleko Roudnice nad Labem. Billboardy měly zmizet už předloni v září, dosud jich ale podél dálnic zůstávají tisíce.

Technici začali billboardy demontovat na několika místech současně, třeba na dálnici D8 ve směru z Prahy do Ústí. Souběžně s likvidací poutače probíhaly demontáže ještě například na dálnici D5 u Plzně. Celkem má zmizet 188 poutačů.

Za bezmála dva roky od zákazu reklamních poutačů podél dálnic a rychlostních silnic jich už zmizelo téměř tisíc. Většinu z nich muselo Ředitelství silnic a dálnic odstranit samo. Náklady na demontáž po majitelích vymáhá.

Související obsah

"Jde o různě uchycené nebo zajištěné reklamy, tak jsou samozřejmě ty náklady různé. Budeme mluvit o řádkách desítek tisíc korun. Do koruny všechny ty náklady budeme po nich žádat," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

V zakázaných zónách zůstávají ještě přibližně dva tisíce reklamních poutačů.
 

vbo, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz