Curych

Drama v Curychu! Muž zabil dvě ženy a sebe. Jedna byla Češka

Drama v Curychu! Muž zabil dvě ženy a sebe. Jedna byla Češka
Zdroj: Profimedia

Osmatřicetiletá Češka zemřela v pátek v curyšské čtvrti Wiedikon. Šedesátiletý muž držel dvě ženy jako rukojmí. Vyjednával s policisty, pak ale zřejmě začal střílet a zabil obě ženy i sebe. Druhé oběti je 34 let a byla ze Švýcarska.

Že obětí střelby v Curychu byla Češka, prozradila v sobotu švýcarská policie. Podle prvotních závěrů byl motivem sporu partnerský rozkol. Jedna ze zavražděných žen měla být bývalou partnerkou muže. Po rozchodu žila v bytě, kde bydlela i další oběť.

Před půl šestou ráno byla přivolána policie. O pomoc zřejmě volala jedna z žen. Druhý oznamovatel volal s tím, že někdo ze sousedů křičí a volá o pomoc.

Sousedi podle webu Tagesanzeiger.ch uvedli, že slyšeli asi dvacetiminutovou hádku a následně také rány. "Řekli nám, abychom zavřeli obchody a neopouštěli dům. Pak se ozvaly další rány. Policisté dům obklíčili. Měli jsme strach," řekli webu svědci.

Související obsah

Muž s policisty komunikoval. Křičel na ně, aby se stáhli, že tam s ním jsou dvě ženy, které jinak zastřelí. Na místo se dostavila elitní policejní jednotka i vyjednavač.

Naposledy s nimi byl muž v kontaktu v půl deváté. Řekl jim, že se do deseti minut vzdá. Pak se ale ozvaly další výstřely. Speciální jednotka tak vtrhla do bytu, kde policisté našli tři vážně zraněné. Přes okamžitou resuscitaci všichni tři na místě zemřeli.

vbo, TN.cz

K tématu Curych

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz