Odložené dítě

Taxikář odvezl na Slovensko dvě malé děti z Česka. Někdo je odložil

Taxikář odvezl na Slovensko dvě malé děti z Česka. Někdo je odložil
Zdroj: Profimedia

Případ, jaký nepamatují, vyšetřují slovenští policisté a místní sociálka. Ženě z Čadce přivezl taxikář z Česka dvě malé děti, dvouletého chlapce a čtyřletou holčičku, s tím, že má být jejich babička. Žena ale vnoučata nemá a dva malé andílky tak zřejmě někdo odložil, prozatím skončili v dětském domově.

Kdo chlapce a holčičku do taxíku v Česku posadil, zatím není jasné. Děti ale taxikář přivezl ženě, o níž mu řekl, že je jejich babička. Že by ale měla mít vnoučata, natožpak v Česku, žena netušila. Podle webu Čas.sk se tak žena obrátila na policisty.

Děti si převzala sociálka a putovaly přes celé Slovensko do dětského domova v Medzilaborcích. "Děti se na území Slovenska ocitly bez jakékoliv péče, takže je zabezpečili kolegové ze sociálně-právní ochrany a sociální kurately v Čadci," řekla Času mluvčí sociálky Jana Lukáčová.

Ze kterého českého města je taxikář do nedaleko hranic ležící Čadce vezl, slovenská média neprozradila. Děti ale prý usedavě plakaly. Podle TV Joj znaly jen svá křestní jména.

Související obsah

Policie začala to, jak se malí caparti k našim východním sousedům dostali, už vyšetřovat. "Přijali jsme trestní oznámení ve věci podezření z trestného činu odložení dítěte," řekla Času žilinská krajská policejní mluvčí Jana Balogová.

Podle mluvčí sociálky budou o tom, co s dětmi bude, rozhodovat české úřady. Podle Času budou brzy vráceny do České republiky, kde si případ převezme česká strana. Co se s dětmi stalo a kdo je poslal na Slovensko, je zatím záhadou.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz