Letadlo

Trable Boeingu nekončí! Letouny typu 737 mají problém s křídly

Trable Boeingu nekončí! Letouny typu 737 mají problém s křídly
Zdroj: Profimedia

Letouny Boeing 737 budou muset projít dalšími kontrolami, tentokrát kvůli podezření na problém v mechanice křídel. Kontroly se týkají jak starších modelů 737 NG, tak novějších 737 Max.

O problému už firma Boeing informovala americký Federální úřad pro letectví (FAA). Ten vydal nařízení, podle kterého musí kontrolou projít jen v USA 65 strojů, celosvětově je to pak 133 letounů Boeing 737 typu NG a 179 letadel novějšího modelu Max. Podle úřadu je třeba prověřit až 148 dílů na křídlech.


"Zmíněné součástky mohou být náchylné k předčasnému selhání nebo vzniku únavových trhlin kvůli chybám ve výrobním procesu," uvedl FAA s tím, že selhání součástek by sice nemuselo vést ke katastrofě, přesto však existuje riziko, že by chybný díl mohl stroj poškodit během letu.

Související obsah


Na prověření součástek od externího dodavatele Spirit AeroSystem Holdings Inc. má Boeing už jen 9 dnů. Do letounů, které musí projít kontrolami, úřad nezapočítal Boeingy 737 Max-8. Tyto stroje jsou v současné době stále uzemněné kvůli problémům se systémem MCAS, který byl označený jako příčina pádu dvou letadel tohoto typu z loňského října a letošního března.

Podívejte se na reportáž TV Nova z minulého měsíce: 


 

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz