Sebevražda

Student Ivo (†24) si sáhl na život, neunesl vyhazov od státnic

Smutná zpráva přišla z pražské Právnické fakulty. Student (†24) pátého ročníku spáchal sebevraždu poté, co neuspěl u státnic. Od dvou zkoušejících měl dostat jedničku, zatímco další z profesorů jej hodnotil nedostatečně. Studenti před budovu školy nosí květiny a zapalují svíčky. Rektor Karlovy univerzity žádá důsledné prošetření události.

Ivo studoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a měl údajně výborné výsledky. Po pěti letech studia se však rozhodl ukončit svůj život. Důvodem měl být neúspěch u státnic. Profesor správního práva Richard Pomahač měl jeho výkon ohodnotit jako nedostatečný.

Nešťastnou událostí se zabývá také vedení celé Karlovy univerzity. "Tragickou událost na Právnické fakultě naší univerzity pozorně sleduji a jsem ve spojení s jejím vedením, které mne průběžně informuje," prozradil TN.cz rektor univerzity Tomáš Zima. Ten zároveň očekává důsledné prošetření celé záležitosti.

Děkan školy Jan Kuklík měl podle časopisu Respekt prozatím rozhodnout o stažení vyučujícího z dalších zkoušek. Někteří učitelé mají mluvit o tom, že průběh zkoušky nemusel být standardní. Jako nespravedlivou měl zkoušku označit i sám zesnulý student. Svěřit se měl jednomu z učitelů, se kterým se znal.

Související obsah

Profesor Pomahač si podle děkana není vědom žádné chyby. Za studentem měl dokonce po zkoušce jít a diskutovat s ním, co má zlepšit do přístě. Podle něj byl však studentův výkon takový, že jej nemohl nechat projít.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz