Varování

Úřady varují turisty: Pozor na zákeřnou bakterii, může vás zabít!

Úřady varují turisty: Pozor na zákeřnou bakterii, může vás zabít!
Zdroj: Profimedia

Thajské úřady vydaly varování před leptospirózou, které se také přezdívá krysí žloutenka. Jde o velmi nebezpečné onemocnění, které může v krajním případě způsobit smrt.

Nemoc způsobuje zakroucená bakterie,která žije ve vodě, například v kalužích a nyní se podle britského Daily Mirroru rychle šíří Thajskem.

Leptospiróza má přitom velmi drastické příznaky - pacienti vykašlávají krev a můžou dokonce zemřít. Bakterie se šíří do vody ze zvířecí moči, což je v době dešťů obzvláště nebezpečné.

Thajci proto důrazně doporučují turistům, aby nechodili naboso a nohy si vždy chránili. Podle portálu leptospiróza v zemi letos zabila nejméně osm lidí.

Související obsah

Sant Muangnoicharoen, lékař se specializací na tropické nemoci z bangkokské nemocnice, všem důrazně doporučil, aby se pokud možno vyhýbali záplavové vodě. A když už s ní přijdou do kontaktu, aby se co nejdříve důkladně umyli.

"Pokud máte vysokou horečku nebo se vám zanítí nějaká ranka, okamžitě vyhledejte pomoc lékaře," apeloval Muangnoicharoen. Kromě vykašlávání krve patří mezi další symptomy leptospirózy bolesti svalů a zežloutnutí pokožky - odtud jméno krysí žloutenka. Léčí se antibiotiky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz