Praha

Zbraně a výbušniny! Vyhořelý byt v Holešovicích prohledala policie

Obecné ohrožení z nedbalosti. Tak policisté vyšetřují úterní požár v pražských Holešovicích. Nejspíš kvůli uskladněné pyrotechnice se z bytu v pátém patře činžovního domu ozvaly výbuchy a začalo hořet. Hasiči museli zachraňovat nájemníky z bytů i balkonů pomocí výškové techniky. 45 lidí bylo evakuováno, 15 se jich zranilo.

Bedny plné rachejtlí a výbušnin. Tohle ve středu po osmnácté hodině odváželi pyrotechnici z bytu, kde v úterý hořelo. Nájemník se sice zabývá efekty pro film a divadlo, pořádný ohňostroj ale udělal celé ulici.


“Najednou jsem slyšel rány, opravdu jako detonaci, a že se sype sklo,“ popsal jeden ze svědků. “Doslova řinčelo sklo, řinčelo. Třeskuté rány, třeskuté výbuchy,“ doplnila další svědkyně.


Sérii výbuchů následoval oheň a hustý černý kouř. Během tří minut přijeli hasiči s plošinou. Z domu bylo třeba evakuovat celkem 45 lidí. “Do péče jsme převzali 15 lidí, z toho tři hasiče a čtyři děti,“ řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová.


Celý dům byl vyklizen, lidé museli hledat náhradní nocleh. Už v úterý večer začal na místě pracovat pyrotechnik, jedna z místností v bytě byla plná výbušnin a chemikálií. Našly se i zbraně. “Kriminalisté zahájili úkony trestního stíhání pro čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.


Za to hrozí až pětileté vězení. Vypadá to, že nájemník si nosil hodně práce domů. Bavit se o tom ale moc nechtěl. Reportérovi televize Nova po představení okamžitě zavěsil telefon.

Související obsah


Byty až po čtvrté patro by měly být podle informací televize Nova obyvatelné. Celý dům je teď ale odstřižen od elektřiny a přívodu plynu.
 

Ondřej Špalek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz