žebříček

Eurokomisařka Jourová je nejvlivnější Češkou. Vyhrála prvně

Osmý ročník žebříčku nejvlivnějších žen Česka časopisu Forbes má novou "královnu". Vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou na první pozici vystřídala eurokomisařka Věra Jourová. Bronzová příčka patří ministryni financí Aleně Schillerové.

Věra Jourová se na špici žebříčku dostala poprvé. "Vliv měříme i tím, na kolik lidí mají přímý dopad různá rozhodnutí jednotlivých žen. I proto momentálně není vlivnější Češky než Věra Jourová. Během několika let se vypracovala v jednu z vůbec nejvýraznějších bruselských političek," píše Forbes.

Časopis připomněl, že Jourová byla hodně aktivní v kauze dieselgate i v kontroverzním tématu GDPR. Navíc by podle časopisu mohla v komisi zůstat i v dalším volebním období. To aktuální končí letos na podzim.

"Přeji nové generaci českých byznysmenek, inovátorek, manažerek i političek mnoho úspěchů, sílu stát si za svým a chuť pomáhat i dalším ženám. A pomáhat jim i do vedení,“ okomentovala umístění sama Jourová.

Související obsah

Na stříbrnou příčku spadla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která v předchozích letech žebříčku vládla. Třetí stejně jako loni skončila ministryně financí Alena Schillerová.

Do první desítky se vměstnalo několik vysokých manažerek, mimo jiné z Agrofertu, ČEZu nebo Home Creditu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz